Price: ₹184
It's time to level up your skin care routine and at-home facials! Our newest Slow Sunday AHA + BHA Peeling Serum is an advanced-level chemical exfoliant that features acids like lactobionic acid, salicylic acid, malic acid and more to help improve the appearance of blemishes, brighten skin, and more! Use this at-home peel just after your cleansing step to even skin texture and clear pore congestion.
| Texture | Serum |
| Color | Clear |
| Skin Type | Dry |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Effect | Moisturizing |
| Length | 3.58 cm |
| Width | 3.58 cm |
| Height | 10.51 cm |
| Net Volume | 30 ml |
| SKU | sb2404241791064972 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 1031671 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.